- Bez kategorii

W jaki sposób powinniśmy ćwiczyć na suwnicy?

Suwnice na nogi jest jednym z najpopularniejszych oraz niezwykle lubianych ćwiczeń na daną grupę mięśniową. Artykuł opowiada o suwnicy umożliwiającej wypychanie ciężaru na nogach oraz umożliwiającej nam podparcie na plecach. W jaki sposób powinniśmy ćwiczyć na takiej suwnicy? Tego dowiesz się w tym artykule. 

Do czego służy suwnica na siłowni?

Niemal w każdym klubie fitness można spotkać suwnicę do treningu. Jest to maszyna, na której musimy usiąść, oprzeć nasze plecy na regulowanym oparciu, a następnie ustawiamy nogi na specjalnej platformie, by później wypchnąć nogi ciężarem.  Zazwyczaj obciążenie zakładane jest na specjalne bolce, które znajdują się na bokach suwnicy. Do jednej z najbardziej popularnych suwnic używanych w klubach fitness i na siłowni są suwnice, na której kąt pomiędzy nachyleniem prowadnic, na których rusza się cała wypychana platforma, a podłogą jest duży. To musi wyglądać, tak jakbyśmy wypychali sporej wielkości ciężar, po pionowym torze ruchu. Można spotkać się z innymi modelami suwnicy, o których również można tu wspomnieć. Jest to urządzenie, na którym wypychamy sporej wielkości ciężar nogami w pozycji poziomej. Są wersje, które pozwalają odpychać się nogami od platformy. Są to idealne urządzenia dla wszystkich osób trenujących wioślarstwo, gdzie należy wykonywać sporo podobnych powtórzeń. 

 Wygodna suwnica dla każdego użytkownika 

Suwnica jest urządzeniem do treningu o niezwykle wygodnym oparciu oraz bardzo wytrzymałym na wszelkie uszkodzenia. Jest to sprzęt, na którym możemy podnosić ogromne ciężary, niż w przypadku innych urządzeń. Konstrukcja suwnicy musi być solidna oraz stabilna, bo w innym przypadku może być niebezpieczna dla użytkownika. Dlatego warto postawić na Suwnice dostępna m.in. w marbo-sport.plrenomowanych producentów, którzy gwarantują jakość za rozsądną cenę. W jaki sposób powinniśmy ćwiczyć na suwnicy? Niemal każda suwnica musi mieć na samym dole ochronne blokady, które zatrzymują ciężar, tak byśmy bezpiecznie się z niej wydostali, jeśli nie mamy, już sił podnieś ciężaru. 

W jaki sposób powinniśmy ćwiczyć na suwnicy?

Ćwiczenie na suwnicy jest niezwykle proste i nie wymaga ogromnej wiedzy. Nie ma również jakiś zawiłych niuansów technicznych. W pierwszej kolejności siadamy na suwnicy, od tego trzeba zacząć. Stopy musimy ustawić na platformie, a następnie wypychać ustawiony przez nas wcześniej ciężar do góry. Następnie utrzymujemy go przez chwilę w górnej fazie ruchu na wyprostowanych nogach i łapiemy dźwignie znajdujące się na boku urządzenia. Podnosząc je do góry, automatycznie odblokowujemy blokady i schodzimy ciężarem niżej. W ten sposób kończymy pierwszą serię i możemy przystąpić do następnej.