- Bez kategorii

Charakterystyka ćwiczeń wykonywanych na suwnicy Smith’a

Na wstępie niewątpliwie należy podkreślić dość istotny fakt, że suwnica jest zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych maszyn treningowych. W związku z tym znaczna część trenerów personalnych korzysta z nich podczas pracy ze swoimi podopiecznymi. 

Zalety suwnicy Smith’a 

W tym miejscu należy wyróżnić głównie brak konieczności skorzystania z pomocy osoby asekurującej, bowiem dość charakterystyczna budowa sprzętu zezwala na odłożenie sztangi na jeden ze specjalistycznych zaczepów w dosłownie każdej możliwej chwili. Zwiększa to bezpieczeństwo podczas samotnych treningów do niemalże maksimum.

Najlepsze ćwiczenia wymagające skorzystania ze suwnicy Smith’a

Przysiad na nogi

Przede wszystkim umożliwia on dość swobodną pracę z o wiele większym obciążeniem niż zwykle. Co ważne maszyna ta jest w stanie zapewnić osobom ćwiczącym o wiele większą izolację w trakcie pracy dolnych kończyn. Ponadto skutecznie pomaga uniknąć groźnych kontuzji, czy niezbyt zdrowego zjawiska przetrenowania organizmu. Przysiad wykonany na suwnicy umożliwia zmniejszenie wyrzutu testosteronu o niemalże 17 procent co niewątpliwie jest kapitalnym wynikiem. Istnieje bardzo istotna względem powodzenia całego treningu możliwość swobodnego ustawienia wysokości podpory. Zaleca się go osobom posiadającym problemy związane bezpośrednio z urazami dotykającymi stawy kolanowe. Niezwykle popularne rozwiązanie wśród kobiet.

Wiosłowanie w opadzie tułowia

Dość istotne ćwiczenie w przypadku wzmacniania mięśni grzbietowych wchodzących w skład pleców. Wykonuje się je poprzez podciągnięcie sztangi do powierzchni brzucha za pomocą użycia podchwytu, bądź do klatki piersiowej przy wykorzystaniu nachwytu. Naprawdę fantastyczna sprawa, która zdecydowanie przynosi wymierne efekty. 

Wyciskanie na klatkę

Dostępne w kilku różnych wariantach. W tym miejscu wyróżnić należy przede wszystkim na płasko, w skosie dodatnim, oraz w skosie ujemnym. Maszyna pomaga ograniczyć w znacznym stopniu ryzyko wystąpienia różnego rodzaju urazów, tudzież kontuzji. Dzięki suwnicy Smith’a ćwiczący są w stanie wyciskać o wiele większe ciężary niż zwykle. Co więcej pozwala ona na względne zachowanie bezpieczeństwa poprzez zredukowanie zagrożenia związanego z przygnieceniem przez sztangę. Za pomocą ściśle określonej i co najważniejsze stałej trajektorii wykonywanych ruchów przyrząd niestety uniemożliwia wykonywanie kompletnej pracy nad mięśniami głębokimi i stabilizacyjnymi.

Wyciskanie żołnierskie

Niezwykle skuteczne w przypadku ćwiczenia barków. Można je bez większego trudu wykonywać zarówno na stojąco, jak i siedząc. Suwnice najczęściej wybieranastanowią kapitalne urozmaicenie treningu.